Tiskové zprávy

Zubr

Pro média

Letošní ZUBRFEST nabídl 13 kapel a bohuatý doprovodný program

Areál přerovského pivovaru ZUBR včera ožil již tradičním hudebním festivalem ZUBRFEST. Na dva tisíce návštěvníků uhasilo v horkém letním dni žízeň více jak 10 300 půllitry piva. Dvě hudební scény, čepovaný nefiltrovaný ZUBR Grand přímo z ležáckého sklepa, škola čepování piva nebo exkurze do provozu pivovaru – to byl jen zlomek zábavy, kterou si v sobotu 29. června užili návštěvníci ZUBRFESTU.

Pro média

Zubr

Se Zubrem i do další hokejové sezóny

Pro přerovský hokej jde o naprosto zásadní zprávu. Představitelé klubu HC ZUBR Přerov, který patří mezi stabilní účastníky první hokejové ligy, podepsali novou smlouvu o pokračování spolupráce s významnou přerovskou společností Pivovary CZ Group, jejíž součástí je i pivovar Zubr. Ten tak zůstává generálním partnerem hokejových Zubrů i pro novou sezónu 2024/25.

Pro média

Zubr

ZUBRFEST 2024 láká na bohatý hudební program a pivní zážitky

Na oblíbený hudební festival ZUBRFEST se letos mohou fanoušci těšit v sobotu 29. června 2024. Areál přerovského pivovaru Zubr přivítá první návštěvníky ve 12:30 hodin a dvě hudební pódia nabídnou rock, rap i hard rock. Vedle bohatého hudebního programu na návštěvníky čeká široká pivní nabídka, slavnostní naražení soudku, soutěže s pivní tématikou, exkurze, škola čepování piva nebo tradiční autogramiáda hokejistů A-týmu HC ZUBR Přerov.

Vychutnejte si letní dny s litovelským višňovým ležákem

Říká se, že bez lásky a piva se nedá žít. Ochutnejte nefiltrovaný, netradičně karmínově zbarvený, Litovel Višňový ležák 12 z programu Sládkův Tip a zamilujte se. V tomto dvanáctistupňovém ochuceném ležáku z rukou litovelského sládka Petra Kosteleckého se totiž snoubí plná, typicky hořká pivní chuť s lahodnými višňovými tóny, kterým každoročně přijdou na chuť nejen fanoušci netradičních piv, ale příznivci pivní klasiky.

Holba

Pro média

Legendární pochod s Holbou Pivovarská čtvrtka slaví 50 let

Hlavním organizátorem Pivovarské čtvrtky je Holba, která i tento rok připravuje pro výletníky a turisty skvělý program. Jubilejní Pivovarská čtvrtka se letos uskuteční v sobotu 18. 5. 2024 a lidé mají na výběr z 9 tras různé náročnosti. Každá z nich končí v pivovaru Holba, kde výletníky čeká bohatý program a také speciální pivo Pivovarská 14, kterou uvařil hanušovický sládek právě při příležitosti 50. výročí Čtvrtky.

Pro média

Zubr

Na oslavu 152. narozenin pivovaru Zubr zavítalo přes 1 500 návštěvníků

Festivalovou sezónu odstartovala v pátek 26. dubna oslava 152. narozenin pivovaru Zubr. I přes chladnější počasí si přišlo do areálu pivovaru užit tradiční dubnovou oslavu plnou piva a skvělé zábavy přes 1 500 návštěvníků, kteří během prosluněného odpoledne vypili úctyhodných 9 500 vychlazených půllitrů piva.

Pro média

Aprílový ALE je rozmanitý jako aprílové počasí

Nefiltrované, svrchně kvašené pivo Aprílový Ale je dubnovou novinkou z programu Sládkův Tip, v rámci kterého pivovary Zubr, Holba a Litovel uvádí na trh v průběhu roku limitované edice piv, uvařených ke speciálním příležitostem. Aprílový ALE se vyznačuje vyšší hořkostí a citrusovými tóny, rozmanitými jako aprílové počasí. Jeho neotřelou a exotickou chuť jistě ocení nejen fajnšmekři, ale i příznivci pivní klasiky.

Holba

Pro média

Holba slavnostně otevřela nové Návštěvnické centrum a Pivovarské muzeum

Kompletní redesign a rekonstrukce Návštěvnického centra trvala bezmála dva roky. Velkou změnou prošla recepce i audiovizuální sál centra a také muzeum. To nově detailně mapuje vznik a vývoj hanušovického pivovaru i jeho hlavní pilíře, kam patří expozice legendární jedenáctky Šerák a tradičního jesenického pochodu pořádaného Holbou pod názvem Pivovarská čtvrtka.

Pro média

Ocenění

Zubr Grand je absolutním vítězem soutěže Zlatý pohár PIVEX 2024 a do pivovaru putují i další medaile

Letošní prestižní soutěž Zlatý pohár PIVEX opanoval moravský pivovar Zubr. Absolutním vítězem soutěže PIVEX 2024 byl vyhlášen Zubr Grand, který získal zlato i v kategorii světlých ležáků. Loňský absolutní vítěz Zubr Gold si odváží zlato v kategorii světlých výčepních piv a 2. místo mezi světlými ležáky patří pivu Zubr Gradus. Úspěch slaví také ochucené nealkoholické pivo Litovel Pomelo, které letos získalo bronzovou medaili.

Pro média

Zelený Patrik tradičně ohlašuje příchod jara

Stejně jako zelená pro mnoho z nás symbolizuje jaro, pojí se s jeho příchodem i oblíbený jedenáctistupňový ležák Zelený Patrik ze speciálního programu Sládkův Tip, který je společným projektem sládků z pivovarů Holba, Litovel a Zubr.

Pro média

Pivovary CZ Group navýšily tržby a dosáhly nejvyššího výstavu za posledních 15 let

Rok 2023 byl pro Pivovary CZ Group, které sdružují značky Zubr, Holba a Litovel, velmi úspěšný. Potvrzuje to celkový výstav piva, který v roce 2023 dosáhl 826 000 hektolitrů. V půllitrech je to více než 165 milionů půllitrů piva. Na celkovém výstavu se více než třetinou podílel export, který v roce 2023 vytvořil svůj absolutní rekord v historii společnosti. Tržby meziročně vzrostly o 12,8 %.

Pro média

Na Hromnice o chuť více!

Hledáte zpestření ponurých zimních dnů? Máme pro vás řešení! Na čepu vybraných restaurací a pivnic se právě v těchto dnech objevil nový Kávový Hromničák 11 z programu Sládkův Tip, který společně připravují sládci z pivovarů Litovel, Holba a Zubr. Svou chuťově zajímavou kombinací tmavého ležáku a pražené kávy jistě osloví všechny milovníky dobrého tradičního piva i netradičních speciálů.

Zubr

Pro média

Další úspěch ležáku Zubr Gradus na prestižní mezinárodní soutěži

ZUBR Gradus 12 % patří dlouhodobě ke špičce mezi českými ležáky. Svědčí o tom i čerstvá bronzová medaile v kategorii ležáků z prestižní mezinárodní degustační soutěže European Beer Star 2023, které se zúčastnilo přes 500 pivovarů ze 47 zemí. Vloni byl Gradus vyhlášen dokonce nejlepším ležákem českého typu v této soutěži. Výjimečnost tohoto piva potvrzují i opakovaná vítězství v odborné degustační soutěži České pivo, na které byl ZUBR Gradus vyhlášen v letech 2023, 2021 a 2019 nejlepším světlým ležákem v Česku.

made by zondy.cz

Potvrzuji, že je mi více jak 18 let