Tiskové zprávy

Holba

Pro média

Holba slavnostně otevřela nové Návštěvnické centrum a Pivovarské muzeum

Kompletní redesign a rekonstrukce Návštěvnického centra trvala bezmála dva roky. Velkou změnou prošla recepce i audiovizuální sál centra a také muzeum. To nově detailně mapuje vznik a vývoj hanušovického pivovaru i jeho hlavní pilíře, kam patří expozice legendární jedenáctky Šerák a tradičního jesenického pochodu pořádaného Holbou pod názvem Pivovarská čtvrtka.

Pro média

Ocenění

Zubr Grand je absolutním vítězem soutěže Zlatý pohár PIVEX 2024 a do pivovaru putují i další medaile

Letošní prestižní soutěž Zlatý pohár PIVEX opanoval moravský pivovar Zubr. Absolutním vítězem soutěže PIVEX 2024 byl vyhlášen Zubr Grand, který získal zlato i v kategorii světlých ležáků. Loňský absolutní vítěz Zubr Gold si odváží zlato v kategorii světlých výčepních piv a 2. místo mezi světlými ležáky patří pivu Zubr Gradus. Úspěch slaví také ochucené nealkoholické pivo Litovel Pomelo, které letos získalo bronzovou medaili.

Pro média

Pivovary CZ Group navýšily tržby a dosáhly nejvyššího výstavu za posledních 15 let

Rok 2023 byl pro Pivovary CZ Group, které sdružují značky Zubr, Holba a Litovel, velmi úspěšný. Potvrzuje to celkový výstav piva, který v roce 2023 dosáhl 826 000 hektolitrů. V půllitrech je to více než 165 milionů půllitrů piva. Na celkovém výstavu se více než třetinou podílel export, který v roce 2023 vytvořil svůj absolutní rekord v historii společnosti. Tržby meziročně vzrostly o 12,8 %.

Pro média

Na Hromnice o chuť více!

Hledáte zpestření ponurých zimních dnů? Máme pro vás řešení! Na čepu vybraných restaurací a pivnic se právě v těchto dnech objevil nový Kávový Hromničák 11 z programu Sládkův Tip, který společně připravují sládci z pivovarů Litovel, Holba a Zubr. Svou chuťově zajímavou kombinací tmavého ležáku a pražené kávy jistě osloví všechny milovníky dobrého tradičního piva i netradičních speciálů.

Zubr

Pro média

Další úspěch ležáku Zubr Gradus na prestižní mezinárodní soutěži

ZUBR Gradus 12 % patří dlouhodobě ke špičce mezi českými ležáky. Svědčí o tom i čerstvá bronzová medaile v kategorii ležáků z prestižní mezinárodní degustační soutěže European Beer Star 2023, které se zúčastnilo přes 500 pivovarů ze 47 zemí. Vloni byl Gradus vyhlášen dokonce nejlepším ležákem českého typu v této soutěži. Výjimečnost tohoto piva potvrzují i opakovaná vítězství v odborné degustační soutěži České pivo, na které byl ZUBR Gradus vyhlášen v letech 2023, 2021 a 2019 nejlepším světlým ležákem v Česku.

Pro média

Sváteční horský ležák 12,5 % pro vaše dokonalé Vánoce

Ozdobte si sváteční tabuli za studena chmeleným světlým ležákem a vychutnejte si letošní svátky v klidu a pohodě. Toto speciální pivo pro vás uvařil Luděk Reichl, mistr sládek z Hanušovic. Na první pohled vás zaujme jantarová barva, sněhobílá hustá pěna, připomínající zasněžené hřebeny Jeseníků, vysoká plnost a poctivá chmelová chuť s výraznou hořkostí (40 EBU) a lehkým ovocným nádechem. Sváteční Horský ležák 12,5 % v sobě spojuje drsnou i romantickou tvář hor, která je domovem Ryzího piva z hor. K dostání je od 27. listopadu na čepu ve vybraných pivnicích a restauracích především na střední Moravě. Ručně stáčené lahve 0,75 l s patentním uzávěrem v dárkovém tubusu a mutipacky (6x 0,5 l) s 0,5 l džbánkem s vánočním motivem jsou v prodeji v podnikové prodejně Holba a regionálně v maloobchodních a velkoobchodních sítích. Sváteční Horský ležák 12,5 % je součástí nového projektu Sládkův Tip společnosti Pivovary CZ Group, ve kterém budou zákazníkům v průběhu celého roku představována výjimečná a netradiční piva. „Cílem je zákazníkům a štamgastům zpestřit běžnou nabídku našimi pivními specialitami pod značkou Sládkův Tip. Sváteční Horský ležák u nás ale není žádnou neznámou. Pivovar Holba s ním slaví úspěchy již delší dobu, a i proto jsme se ho do projektu Sládkův Tip rozhodli zařadit,“ říká Tomáš Pluháček, výrobně technický ředitel společnosti Pivovary CZ Group.

Holba

Pro média

Čtyřsedačkovou lanovku na Bukovou horu testovaly sudy s pivem Holba

Zátěžový test brzdného systému s maximální zátěží a za pomoci 396 pivních sudů Holba má za sebou Horský resort Buková hora – Červená Voda. Cílem testu brzd, který proběhl bez sebemenších problémů, bylo garantovat návštěvníkům 100% bezpečí v nadcházející sezóně.

Pro média

Pivovary Holba, Litovel a Zubr míří k novému vlastníkovi

Přerov, 22. 11. 2023: Moravská pivovarská a.s., majitel společnosti Pivovary CZ Group a.s. (PCZG), která zastřešuje pivovary Holba, Litovel a Zubr, dnes podepsala smlouvu o prodeji 100 % akcií se společností PIVOVARY TRIANGL s.r.o., ovládanou společností Kofola ČeskoSlovensko a.s. Celá transakce ještě podléhá schválení Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) a její dokončení se proto očekává počátkem příštího roku.

Pro média

Listopadový Sládkův Tip ve znamení Svatomartinského speciálu

Svatomartinské hody bývají již tradičně spojené s pečenou husou, knedlíkem a zelím. A nejen pro tuto příležitost jsme pro vás uvařili polotmavý třináctistupňový Svatomartinský speciál, který zraje v ležáckých sklepích přes 60 dní a vyznačuje se jantarovou barvou, harmonickou plnou chutí, příjemnou intenzitou hořkosti a typickou vůní, což mu dodává jedinečnou výjimečnost originálu. Vychutnat si ho můžete ve vybraných pivnicích a restauracích zejména na střední Moravě

Holba

Pro média

Pivovar Holba letos vysadil 400 mladých smrčků. Budou v Jeseníkách růst dalších 350 let.

Letošní výsadba stromků projektu Holba Jeseníkům proběhla v blízkosti Vřesové studánky na Jesenicku. Pivovarníci tam vysadili v nadmořské výšce přesahující 1 200 m.n.m. 400 mladých smrčků, které doplní stávající vzrostlé stromy. Projekt pivovar odstartoval před 19 lety ve spolupráci s Lesní správou Loučná nad Desnou a od té doby vysadili zaměstnanci Holby 8 300 mladých stromů.

made by zondy.cz

Potvrzuji, že je mi více jak 18 let